21. februára 2023 - Venujte nám dve percentá z vašich daní!

Podporte nás a zapojte sa s nami do záchrany kultúrneho dedičstva Požitavia, do mapovania a uchovávania faktov a príbehov z histórie Požitavia.

Vaše 2% použijeme na obnovu židovského cintorína v Michali nad Žitavou, na ďalšie vydanie úspešnej knihy Požitavské povesti, ktorá po vydaní v roku 1998 bola takmer ihneď vypredaná. 

 Ako poukázať 2-3%

Ak ste zamestnanec, stiahnite si predvyplnené tlačivo Vyhlásenie. Zamestnávateľ vám odovzdá Potvrdenie o zaplatení dane, z ktorého prepíšete údaje do Vyhlásenia.

 

Ak podávate sami/samy daňové priznanie, vyplňte tieto údaje do príslušnej kolonky:

Názov: FONTIS - občianske združenie
Sídlo: Lúky 1112/13, 952 01 Vráble
Právna forma: občianske združenie
Identifikačné číslo prijímateľa (IČO): 36109118

 

Vyhlásenie spolu s Potvrdením od zamestnávateľa je potrebné poslať alebo doručiť do 30. apríla 2023 na ktorýkoľvek Daňový úrad.

 

Naše číslo účtu nepotrebujete, ani ho nikde neuvádzate, peniaze na náš účet pošle daňový úrad. Vy platíte daň daňovému úradu.

Fyzické osoby poukazujú v roku 2022 2% z dane, dobrovoľníci môžu poukázať až 3% z dane.
Ak chcete poukázať 3% z dane, povinnou prílohou k Vyhláseniu a Potvrdeniu o zaplatení dane (u zamestnancov) resp. k daňovému priznaniu (ak si sami podávate daňové priznanie) je aj Potvrdenie o odpracovaní minimálne 40 hodín dobrovoľníckej činnosti. FONTIS toto potvrdenie našim dobrovoľníkom a spolupracovníkom vystaví – kontaktujte nás na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

 

Ďakujeme, že nám pomáhate a podporujete našu činnosť!